The Gaslight Anthem – „History Books”

Pochodzący z New Jersey zespół The Gaslight Anthem przygotowuje się do wydania szóstego, a pierwszego od ponad dziewięciu lat albumu studyjnego. Płyta zatytułowana „History Books” ukaże się 27 października. Najnowszym singlem zapowiadającym płytę jest utwór „Autumn”. Pogodna piosenka momentami odpływa w kontemplacyjny nastrój, gdy The Gaslight Anthem dzielą się refleksją nad ulotnością. Frontman Brian Fallon mówi: Napisałem tę piosenkę w naprawdę piękny jesienny dzień, wyglądając przez okno i myśląc: „Ile takich dni będziemy mieli okazję przeżyć?” Większa część życia to po prostu próba przetrwania, ale od czasu do czasu zdarzają się chwile, w których możesz poczuć wdzięczność za małe rzeczy.

Nad nowym albumem wraz z The Gaslight Anthem pracował uznany producent/inżynier dźwięku Peter Katis (The National, Interpol, Death Cab for Cutie). Płyta została nagrana w Tarquin Studios w Bridgeport w stanie Connecticut. Utwory które znalazły się na płycie eksplorują różne tematy – od śmiertelności, przez choroby psychiczne, po różne wymiary relacji międzyludzkich.

The Gaslight Anthem zakończyli niedwano udaną trasę koncertową po USA, podczas której powstał klip do ich poprzedniego singla „Little Fires”: https://www.youtube.com/watch?v=mXs1n2bL0oE

Posłuchaj „Autumn”: https://www.youtube.com/watch?v=lYx9o-GVPF0

Lista utworów:

 

  1. Spider Bites
  2. History Books (feat. Bruce Springsteen)
  3. Autumn
  4. Positive Charge
  5. Michigan, 1975
  6. Little Fires
  7. The Weatherman
  8. Empires
  9. I Live In The Room Above Her
  10. A Lifetime Of Preludes

Skomentuj