Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju

Celem wydarzenia jest wniesienie wkładu w dyskusję naukową i ekspercką dotyczącą polityki energetycznej, bezpieczeństwa energetycznego oraz szeroko pojętego sektora energii.

Organizatorem Konferencji jest Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza we współpracy z Politechniką Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza oraz ze wsparciem Zakładu Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza i Studenckiego Koła Naukowego „Eurointegracja”.

Jednym z głównych wątków tegorocznych dyskusji będzie ocena bezpieczeństwa energetycznego państw wschodniej flanki NATO w kontekście polityki Federacji Rosyjskiej oraz analiza zmian zachodzących w globalnej polityce energetycznej w skutek wojny w Ukrainie z wyciągnięciem wniosków dla Polski i Europy Zachodniej. Planujemy analizę geoekonomicznego wymiaru kryzysu i kwestii związanych z wykorzystaniem ekonomii do celów politycznych oraz geopolitycznych.

Podczas Konferencji zostanie rozstrzygnięta II edycja Konkursu na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd oraz odbędzie się wręczenie Nagrody im. Ignacego Łukasiewicza w dziedzinie bezpieczeństwo energetyczne.

Patronat medialny: Radio Centrum 89,00 FM Rzeszów
VII Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”
12 – 13 wrzesień 2022
271237486_3789709014588539_1405218501182861503_n

 

Skomentuj