2:2 – 27 min – Krystian Getinger (karny)

STAL: 12. Tomasz Libera – 2. Sebastian Zalepa, 4. Robert Sulewski, 7. Szymon Sobczak, 8. Jakub Żubrowski ©, 9. Mateusz Cholewiak (46, 15. Prejs), 10. Sebastian Szczepański (72, 21. Radulj), 11. Michał Bierzało, 13. Przemysław Lech (54. 6 Marciniec), 20. Sebastian Łętocha, 23. Krystian Getinger

Rezerwowi: 1. Marek Kozioł, 3. Krzysztof Kiercz, 6. Piotr Marciniec, 15. Tomasz Prejs, 18. Dorian Buczek, 19. Damian Bożek, 21. Kamil Radulj

WISŁA: 26. Bartosz Kaniecki – 23. Piotr Mroziński, 24. Tomislav Brożić, 5. Bartłomiej Sielewski ©, 2. Kamil Sylwestrzak, 18. Piotr Wlazło, 30. Siergiej Krivets, 10. Giorgi Merebashvili, 7.Damian Piotrowski (45, 96. Łukowski), 22. Dominik Kun, 19. Emil Drozdowicz (70, 11. Lebedyński)

Rezerwowi: 1. Mateusz Kryczka, 27. Vitalii Hemeha, 11. Mikołaj Lebedyński, 96. Jakub Łukowski, 20. Cezary Stefańczyk
Trener: Marcin Kaczmarek

Żółte kartki: Szymon Sobczak, Przemysław Lech, Sebastian Łętocha
Sędziowie: Tomasz Musiał – sędzia gówny (Kraków), Sebastian Mucha – sędzia asystent (Kraków), Krzysztof Stępień – sędzia asystent (Opole), Sebastian Krasny – sędzia techniczny (Kraków)
Widzów: 3122

Wisła przyjechała do Mielca bez szeregu tak zwanych podstawowych zawodników, ale nie były to żadne głębokie rezerwy. Płoccy kibice szczególnie ciekawi byli gry Białorusina Siergieja Krivetsa, który ma być poważnym wzmocnieniem beniaminka ekstraklasy. Jego postawa na boisku to udowodniła.

Krivets był bohaterem pierwszych minut meczu. Jego dwa podania zamienili na bramki Emil Drozdowicz i Damian Piotrowski, Płock prowadził 2:0 bardzo szybko, w 11 minucie.

Ale nie było mowy o pogromie Stali Mielec. Biało-Niebiescy się zerwali do walki, a sygnał dał Szymon Sobczak. Debiutujący przed mielecką publicznością pomocnik Sebastian Szczepański posłał prostopadłą piłkę do  Sobczaka. Ten wbiegł w pole karne i przymierzył przy długim słupku, bramkarza zaskoczył i dał nadzieję swojemu zespołowi i mieleckim kibicom na korzystny rezultat.

W 27 minucie był już remis. Sebastian Łętocha był faulowany w polu karnym przez bramkarza, ekstraklasowy arbiter Tomasz Musiał wskazał na „jedenastkę”, którą pewnie wykonał Krystian Getinger. Na tablicy wyników pojawił się rezultat remisowy 2:2.

Tuż po zmianie stron Stal ruszyła z ciekawą akcją, piłka trafiła przed bramkę, Łętocha jednak nie zdołał jej przeciąć i wpakować do siatki. Mielczanie dali sygnał, że zamierzają rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść jak najszybciej będzie to możliwe.

W 55 minucie uciekł na skrzydle Robert Sulewski, dorzucił do Łętochy, który głową wyprowadził Stal na prowadzenie 3:2!

Goście byli bliscy wyrównania w 69 minucie, piłkę z pustej bramki wybili jednak defensorzy Stali.

Stal kilka minut później odpowiedziała kolejnym dobrym dograniem przed pole karne, po którym zabrakło wykończenia.

W 78 minucie szarżował w polu karnym Prejs, strzał na bliższy słupek odbił jednak bramkarz.

W 82 minucie Wisła wyrównała, strzałem po ziemi z rzutu wolnego, zaskoczony Libera nie był w stanie odbić piłki poza bramkę. Futbolówka przeleciała między nogami zawodników tworzących mur. Strzelcem był Krivets.

Stal nie chciała czekać na dogrywkę. Ruszyła z ofensywą. W 89 minucie akcja mielczan skończyła się strzałem w słupek.  W 90 minucie znów udało się mielczanom dobrze dograć przed bramkę i zabrakło tam wykończenia.

Wreszcie w ostatnich sekundach meczu rzut wolny z połowy boiska wykonywał Krystian Getinger. Wrzucił dobrze na piąty metr, gdzie piłkę strącił jeden z obrońców. Dopadł do niej Sobczak i po nogach defensorów wpakował ją do siatki, zapewnił Stali zwycięstwo 4:3 i awans do 1/16 Finału Pucharu Polski.

Stal zagra w Chojnicach z tamtejszą Chojniczanką, między 9 a 11 sierpnia.