W Rzeszowie mamy jeden z najlepszych szpitali w Polsce

 

PRO-FAMILIA na podium najlepszych szpitali w Polsce

Srebrne miejsce w skali kraju, złote wśród szpitali na Podkarpaciu. Rzeszowski Szpital PRO-FAMILIA w ogólnopolskim rankingu „Bezpieczny Szpital Przyszłości ” został oceniony jako jeden z najlepszych w Polsce oraz po raz kolejny zyskał tytuł najbezpieczniejszej placówki w regionie! Specjaliści od monitorowania jakości, przyznając punkty, oceniali m.in. wysoką jakość bezpiecznej opieki, komfort pobytu, diagnostykę oraz personel i jego kwalifikację.

Prestiżowy ranking „Bezpieczny Szpital” od 14 lat organizowany jest przez jednostkę Ministerstwa Zdrowia – Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, a jego wyniki publikowane są na łamach dziennika „Rzeczpospolita”. W rankingu oceniana jest głównie wysoka jakość bezpiecznej opieki zdrowotnej, ale także poziom diagnostyki, analiza zdarzeń i skarg, personel i jego kwalifikacje,  komfort pobytu, a także inne czynniki –  jak finanse czy zarządzanie majątkiem. Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA zdobył 893 punkty, zajmując 2. miejsce w skali kraju oraz 1. na Podkarpaciu.

Pacjent jest najważniejszy

  • Ten ogromny sukces to praca całego naszego zespołu, który każdego dnia dokłada wszelkich starań, aby doskonalić wprowadzone standardy opieki medycznej oraz zapewniać pacjentom jak najlepszą opiekę  – wyjaśnia Radosław Skiba, dyrektor PRO-FAMILII w Rzeszowie.
  • Jednak wciąż największym wyróżnieniem są dla nas opinie naszych pacjentów. Według statystyk, blisko 100 procent naszych pacjentów jest zadowolonych z opieki, którą im zapewniamy . Stworzyliśmy fachowy zespół specjalistów, który docenia i wie jak ważny jest życzliwy i partnerski kontakt z pacjentami– wyjaśnia dyrektor.

Przez prawie 7 lat działalności w rzeszowskiej PRO-FAMILII przyszło na świat blisko 22 tysięcy dzieci, a tylko w tym roku personel przyjmie ponad 4 tysiące porodów. Imponująco brzmią też statystyki dotyczące udzielonych porad ginekologiczno-położniczych, których na dzień dzisiejszy jest ponad sto tysięcy.

Najwyższy poziom opieki

Odziały: ginekologiczny, położniczy i neonatologiczny w PRO-FAMILII posiadają III poziom referencyjny, co oznacza, że trafiają tu również pacjentki z tzw. ciążami trudnymi, powikłanymi.

  • Na oddziale neonatologicznym z intensywną opieką medyczną zapewniamy profesjonalną opiekę noworodkom, również tym, które rodzą się przed czasem. Najmniejszy z naszych pacjentów ważył niecałe 400 g. Nie przesadzę, jeśli powiem, że nasz oddział to jeden z najnowocześniejszych oddziałów tego typu w kraju – dodaje dyrektor.

Pomimo, że główną działalnością szpitala jest opieka nad mamą i dzieckiem, szpital  z sukcesem realizuje świadczenia medyczne  również na innych oddziałach – pediatrii, chirurgii, chirurgii plastycznej, urologii, okulistyce i ortopedii. Nieodłączną częścią placówki jest również Podkarpackie Centrum Leczenia Otyłości, stomatologia, nowoczesna pracownia endoskopii, zespół poradni specjalistycznych oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe. W najbliższym czasie w PRO-FAMILII zostanie utworzony pierwszy w regionie Bank Mleka.

– W ostatnim czasie poszerzyliśmy nasze portfolio m.in. o zabiegi mastektomii, podczas których od razu wykonywana jest rekonstrukcja piersi. Takie jednoczasowe operacje to wciąż rzadkość w Polsce –  wylicza dyrektor Skiba.

Pełny raport rankingu „Bezpieczny Szpital” dostępny jest na stronie internetowej – www.rankingszpitali.com.pl

Skomentuj