WARHAUS: nowy album i koncert w Polsce

Warhaus, solo projekt Maartena Devoldere (Balthazar), powraca z drugim krążkiem! Album zatytułowany po prostu „Warhaus”  trafi do sprzedaży 13 października nakładem wytwórni Play It Again Sam. Będzie to następca dobrze przyjętej płyty „We F…d A Flame Into Being”  z 2016 r. Nowy materiał powstał podczas trasy koncertowej oraz podróży artysty po Kirgistanie. Utwory zostały zarejestrowane w domu Maartena w Belgii. Na płycie ponownie usłyszymy głos belgijskiej wokalistki Sylvie Kreusch, prywatnie partnerki muzyka. Więź, która ich łączy nadaje muzyce pewną dozę intymności. Jest to zderzenie dwóch różnych światów, dwóch odmiennych osobowości.

 

„Bardzo się różnimy z Sylvie. Ona ma w sobie tę naturalną siłę za którą podąża, a której ja kompletnie nie rozumiem. Sam jestem typem, który musi wszystko przemyśleć i przeanalizować. To interesujące połączenie”  – mówi Maarten.

 

Artysta do współpracy ponownie zaprosił muzyków, którzy występowali z nim na scenie w trakcie jego ostatniego tournée. Inspiracją dla płyty stał się krążek „Gris-Gris”  z 1968 r. nowatorskiego projektu Dr John, The Night Tripper.

 

„Mad World”  to pierwszy zwiastun nowego wydawnictwa. Klip do utworu można obejrzeć pod tym adresem: https://youtu.be/beyshXdfNUI

 

1 października Warhaus wystąpi podczas Songwriter Festival w Opolu!

 

Oto tracklista:

  1. Mad World
  2. Love’s A Stranger
  3. Well Well
  4. Control
  5. Dangerous
  6. Bang Bang
  7. Everybody
  8. No Such High
  9. Kreusch
  10. Fall In Love With Me

 

Skomentuj