Wyścigi Kolarstwa Szosowego ZAT Road Maraton

Przed nami VI Edycja Wyścigu Kolarstwa Szosowego Zagłębie Ambitnej Turystyki Road Maraton.
17 i 18 września 2022 r. (sobota i niedziela).

W poprzednich sezonach mieliśmy przeciw sobie stan epidemiczny – mimo to odbyła się IV i V edycja imprezy. W bieżącym roku też nie jest łatwo – musimy oszczędzać bardziej niż zwykle i mimo to próbować udoskonalać nasz wyścig. Tak by przygotować się na lepsze czasy, które na pewno przed nami.
Organizacja wyścigu na szosówkach kosztuje wiele pracy (w tym roku około 400 Strażaków Ochotników, Policja Polska w sile kilkudziesięciu funkcjonariuszy w samochodach i na motocyklach oraz kilkudziesięciu wolontariuszy) – na trasie 10 gmin.

 

Trasy ambitne: 119 km (przewyższenie – prawie 2 km) – start i meta w Jaśliskach i 83 km (przewyższenie niemal 1 km).  Start i meta w Jedliczu. A na trasie najpiękniejsze widoki na Beskid Niski (z Czystogarbu widać też Bieszczady a z Przymiarek – Tatry). Pierwszy dzień to przejazd przez najpiękniejszą pustkę pomiędzy Jaśliskami
a Komańczą – i to dwukrotnie oraz ostre góry w okolicach Iwonicza-Zdroju i Rymanowa. Z kolei w niedzielę poruszamy się po Pogórzu Jasielskim, po wymagającej, pagórkowatej trasie, oferującej prawdziwie kolarską różnorodność oraz piękne widoki na – Pasmo Magurskie ale i wschodnią część Beskidu Niskiego. Linki do map – tutaj: https://www.traseo.pl/trasa/przelomy-wisloka-2-22-jasliska

https://www.traseo.pl/trasa/petla-magurska-2-22-jedlicze

 

Warto wystartować. Nie trzeba być zawodowcem ani bardzo mocnym amatorem by utrzymać się
w peletonie, szczególnie, że początek obydwu etapów jest dość płaski. Oby  zapisała się jak największa liczba amatorek i amatorów kolarstwa z Podkarpacia .

 

Zapisy na www.pomiaryczasu.pl

 

Zapraszamy również do kibicowania i odwiedzenia startu i mety – są to te same miejsca:
Rynek w Jaśliskach, w sobotę 17-go września oraz Dwór Stojowskich w Jedliczu (Jaszczew) – 18-go,
w niedzielę.

 

Start i meta w tym samym miejscu muszą stać się jednak regułą ZAT Road Maratonów – łatwiej wtedy
o stabilne podnoszenie jakości imprezy: zarówno dla kolarzy jak i kibiców (i bardzo ważne ułatwienie
dla zabezpieczających trasę). Łatwiej też zaproponować dodatkowe atrakcje: będzie można wypróbować rowery z napędem elektrycznym – dzięki którym możesz zorganizować wycieczkę rowerową dla osób o różnej kondycji fizycznej. Na przykład dzieci, rodzice i dziadkowie – tak to możliwe. W Jaśliskach – Bieg Papieski
a w Jedliczu – Strzelnica sportowa. Ale najważniejsze – z bliska będzie można zobaczyć prawdziwych kolarzy, porozmawiać, dotknąć prawdziwego kolarskiego roweru i poczuć atmosferę jak na wielkim, telewizyjnym, międzynarodowym wyścigu.
Na pewno: super-atrakcja dla starszych dzieci. A może Twoje dziecko zapali się do porządnego hobby jakim jest właśnie rower? Dlatego warto odwiedzić Jaśliska i Jedlicze.

 

Wyścig ZAT Road Maraton ma (niezmiennie) być oddolnie organizowanym wyścigiem kolarstwa szosowego,
dla amatorów, zachętą do pracy nad sobą (czego najlepszym przykładem są właśnie kolarze) oraz zachętą
dla dzieci, młodzieży i dorosłych do aktywności, uczestnictwa w życiu gminy i angażowania się, tworzenia wspólnoty z współmieszkańcami i rodakami w ogóle.

 

Wiadomo: w tle przemysł edukacyjno-wychowawczy czyli przewrót kopernikański w edukacji
i wychowaniu. Pierwsza realizacja – Zagłębie Ambitnej Turystyki w Beskidzie Niskim. Coś, czego naprawdę potrzebujemy by kolejne pokolenia potrafiły przetrwać i cieszyć się życiem w trudnych czasach.

 

Informacje szczegółowe na plakacie.

 

Skomentuj