Żurkowski – „Zapach Pól”

Na płycie „KURZ” znalazły się utwory, które zamknięte w zakurzonej szufladzie czekały na swój czas jak i zupełnie nowe kompozycje, które powstały z dnia na dzień, bez planu umieszczania ich na płycie. „KURZ” to mocna gitarowo-elektroniczna opowieść z melodyjnymi wokalami traktująca w tekstach o demonach, złości, smutku, miłości oraz zdarzeniach, które wywarły na autora ogromny wpływ, z czasem pozostawiając trudno gojące się rany.

„Wlałem w tę płytę ogrom długo skrywanych emocji, co dało mi poczucie ulgi” – mówi Łukasz.

Żurkowski prezentuje utwór „Zapach Pól”, który jest kolejnym singlem z albumu „KURZ”.

Klip autorstwa Grzegorza Sadowskiego można zobaczyć tutaj:

https://youtu.be/X_gh_Kc-yVc

Tak o utworze i klipie mówi Łukasz Żurkowski:

„JUŻ JEST! Dzisiaj premiera teledysku do utworu „Zapach pól”! Mam ogromny sentyment do tego kawałka, ponieważ przypomina mi o okolicach z których pochodzę. Utwór ten napisałem podczas wakacji w moich rodzinnych Suwałkach. Mam wielki sentyment do Suwalszczyzny, więc postanowiłem powłóczyć się po starych okolicach w których niejednokrotnie bywałem za młodu, by uwiecznić je w teledysku. Dajcie znać jak wrażenia! Miłego słuchania i oglądania!”

Tracklista:

 1. ZMIENNICY – 3:37
 2. WESTERN feat. Tomasz Organek – 3:54
 3. DEMONY – 3:32
 4. ZAPACH PÓL – 2:48
 5. CIENIE feat. SWIERNALIS – 4:55
 6. CTWK – 2:16
 7. W TWOICH MYŚLACH – 3:38
 8. ZBJ – 3:20
 9. STOJĘ SAM feat. J. SOBOŃ – 4:00
 10. OSTATNI RAZ – 3:21
 11. WYNIK STRESU – 2:38
 12. OUTRO – 2:10

***

Żurkowski to grupa założona w 2016 roku przez Łukasza Żurkowskiego – wokalistę, gitarzystę, autora tekstów oraz kompozytora. Muzycznie oscyluje wokół alternatywnego rocka z silnym wsparciem brzmień elektronicznych. W 2019 zespół z utworem „Ciemność” zwyciężył w konkursie Męskie Granie Young i wystąpił na finale trasy w Żywcu. Zespół niejednokrotnie też dzielił scenę z takimi zespołami jak ORGANEK czy COMA. Poprzedni, debiutancki album pt. „Włóczęga” ukazał się 30 listopada 2019 roku nakładem Mystic Production

 

Skomentuj