I miejsce i Puchar dla Politechniki Rzeszowskiej

W środę 26 kwietnia odbył się Międzyuczelniany Turniej Halowej Piłki Nożnej Pracowników Szkół Wyższych.

Turniej rozgrywany był w hali sportowej WSPiA w Rzeszowie.

Tytułu broniła drużyna Uniwersytetu Rzeszowskiego, która w poprzednich latach triumfowała w tych rozgrywkach.

Czarnym koniem turnieju okazała się drużyna Politechniki Rzeszowskiej, której szeregi zasilili dziennikarze Akademickiego Radia Centrum.

T a

Tytuł i miejsca na podium rozdzieliły między sobą 3 rzeszowskie uczelnie: PRz, UR i WSPiA.

W wiele ciekawych sytuacji obfitowało spotkanie Uniwersytetu Rzeszowskiego z Politechniką Rzeszowską.

Już w pierwszych minutach zarysowała się lekka przewaga Politechniki, która stworzyła kilka dogodnych sytuacji strzeleckich.

Jednakże to zespół Uniwersytetu objął prowadzenie w tym meczu wyprowadzając kontrę i wykorzystując pierwszą okazję do zdobycia bramki.

Kilka minut później po pięknej zespołowej akcji i wymianie podań z pierwszej piłki Politechnika wyrównała stan meczu.

Zanosiło się na remis w tym spotkaniu. W II połowie meczu Politechnika zaryzykowała atakując bramkę rywala  z dużą determinacją i ogromnym zaangażowaniem.

Mieszanka rutyny i doświadczenia z boiskową fantazją okazała się niezwykle skuteczna, gdyż kilka minut przed końcem Politechnika zdobyła drugą bramkę.

Ostatnie minuty to spokojna gra, dokładne podania i szanowanie piłki przez drużynę Politechniki, która ostatecznie pokonała Uniwersytet 2 – 1.

T7

Spotkanie UR z WSPiA  przyniosło dużą ilość bramek. Żadna z drużyn nie kalkulowała i walczyła o zwycięstwo w tym spotkaniu.

Bardziej skuteczna okazała się drużyna UR, która podrażniona porażką z PRz pokonała zespół WSPiA  5 – 2.

Mecz PRz z WSPiA był więc niezwykle ważnym spotkaniem. Remis w tym pojedynku gwarantował Politechnice 1 miejsce w turnieju.

Drużyna PRz nie podeszła jednak zachowawczo do tego meczu. Już od pierwszej minuty PRz przypuściła szturm i zmasowane ataki na bramkę WSPiA, czym kompletnie zaskoczyła rywala.

Taki rozwój wydarzeń na boisku spowodował, że Politechnika uzyskała szybkie prowadzenie 3 – 0, które utrzymywała do ostatnich minut spotkania.

Końcówka to 2 bramki dla WSPiA. Pierwsza z doskonale wykonanego rzutu wolnego, a druga zdobyta w zamieszaniu podbramkowym.

Na więcej Politechnika już nie pozwoliła wygrywając całe spotkanie 3 – 2. Dało to wygraną w całym turnieju.

Po raz pierwszy Politechnika Rzeszowska zdobyła więc okazały Puchar i 1 miejsce w turnieju.

Puchar wręczył Jego Magnificencja Rektor WSPiA prof. dr hab. Jerzy Posłuszny.

Warto dodać, że wszystkie mecze toczyły się w sportowej atmosferze i duchu fair play. W całym turnieju sędzia nie pokazał ani jednej żółtej kartki.

Nie zabrakło dopingu publiczności i występów cheerleaderek.

Byli też goście specjalni jak choćby wielokrotny Mistrz Świata i Mistrz Olimpijski Rafał Wilk, który wspierał zespół UR.

Najbliższe tygodnie to przygotowania kadry PRz do Mistrzostw Polski Pracowników Szkół Wyższych, które w październiku odbędą się w Poznaniu.