Public Service Broadcasting

Grupa Public Service Broadcasting zaprezentowała klip do ich najnowszego singla „Progress”. Za reżyserię teledysku odpowiedzialna jest Lucy Dawkins oraz Tom Readdy, którzy współpracowali z zespołem przy klipie do utworu „Sputnik”. Video zostało wyprodukowane przez Yes Please Productions. Obraz koncentruje się wokół tematu powszechnej mechanizacji życia i jej roli w „rozwoju” ludzkości. Teledysk został zainspirowany filmami z lat 60-tych, nawiązujących do czasów zimnej wojny. Projekt został zrealizowany w Suffolk, na terenie obiektu, na którym przeprowadzane są testy silników odrzutowych. „Progress”  to ukłon w stronę formacji Kraftwerk. Teledysk do utworu można obejrzeć pod tym adresem: https://youtu.be/x1ZbdGBAqZQ

 

„Every Valley”, najnowsze wydawnictwo zespołu, trafi na półki sklepowe 7 czerwca. Na nowym krążku pojawi się cała plejada gwiazd.

 

„Jedną z najbardziej ekscytujących rzeczy przy powstawaniu tego albumu były możliwość współpracy z takimi artystami jak Beanfort Male Choir, Haiku Salut, Lisa Jane Borwn (9Bach), Tracyanne Campbell (Camera Obscura) czy James Dean Bradfield (Manic Street Preachers). Czuję się bardzo szczęśliwy z tego powodu. Czuję, że te osoby znacząco wpłynęły wzbogaciły brzmienie naszego krążka” – mówi J. Willgoose, Esq.

 

Album porusza temat pogorszenia się sytuacji na rynku dóbr przemysłowych oraz zaniedbanych i porzuconych społeczności w całych zachodnim świecie, które ucierpiały w wyniku tego kryzysu. W obecnym klimacie cynizmu i politycznego populizmu, historie opowiedziane na płycie wydają się być tak trafne jak nigdy przedtem. „Every Valley”  jest ripostą na wszechogarniającą apatię.

 

Oto lista utworów:

 

 1. Every Valley
 2. The Pit
 3. People Will Always Need Coal
 4. Progress (ft. Tracyanne Campbell)
 5. Go To The Road
 6. All Out
 7. Turn No More (ft. James Dean Bradfield)
 8. They Gave Me A Lamp (ft. Haiku Salut)
 9. You + Me (ft. Lisa Jên Brown)
 10. Mother Of The Village
 11. Take Me Home

 

Skomentuj